27.06.2024
Kopie - Partneři konference Energetiky a odpadového hospodářství
ČEZ je jednou z největších společností v České republice a jednou z předních evropských energetických skupin, která působí v západní a střední Evropě. Základem výroby elektřiny ve Skupině ČEZ jsou bezemisní zdroje. Strategie ČEZ nazvaná Čistá energie zítřka je založená na ambiciózní dekarbonizaci, rozvoji jaderné energetiky a výraznému nárůstu počtu obnovitelných zdrojů energie, které budujeme pro potřeby našich zákazníků. ČEZ před nedávnem oznámil posunutí závazku klimatické neutrality o deset let na rok 2040.
Vedle bezemisní výroby jsou hlavními činnostmi podnikání ČEZ také distribuce a prodej energií, perspektivními oblastmi jsou podpora inovací a investice do clean-tech společností.
ČEZ zaměstnává přímo 27 000 pracovníků, kteří se starají o dodávku energii a moderních energetických řešení pro více než 3,5 milionů zákazníků.
ASEKOL je neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení. Zajišťuje sběr, dopravu a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů včetně financování celého systému. ASEKOL je tzv. kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Jeho služeb na základě smlouvy využívají výrobci nebo dovozci elektrozařízení. ASEKOL při zpětném odběru úzce spolupracuje s městy a obcemi, posledními prodejci a servisy, svozovými společnostmi a zpracovateli elektrozařízení.
Autorizovaná obalová společnost EKO‑KOM byla již v roce 1997 založena průmyslovými podniky vyrábějícími balené zboží. Tato nezisková akciová společnost vytvořila a efektivně provozuje celorepublikový systém, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu na kvalitní evropské úrovni. Pro celý komplex souboru činností zajišťovaných společností se ujal název „Systém EKO‑KOM.“ Tento systém, založený na spolupráci průmyslových podniků, měst a obcí zajišťuje, aby odpady z použitých obalů byly spotřebitelem vytříděny, svezeny sběrovou technikou, dotříděny a konečně využity jako druhotná surovina nebo případně jako zdroj energie.
Vodafone Business je součástí mezinárodní skupiny Vodafone. Skrze digitální komunikační technologie a konektivitu pomáhá firmám s jejich rozvojem. Poskytuje služby v globálním i lokálním měřítku, ať jde o mobilní, pevnou nebo integrovanou komunikaci, internet věcí, cloudové služby, mobilní privátní sítě nebo on-line zabezpečení.
Distributor EG.D je členem skupiny E.ON. Elektřinou zásobuje přes 1,5 milionu odběratelů v pěti krajích Česka a dodává plyn víc než 110 000 zákazníků v jižních Čechách a na Pelhřimovsku. Spravuje víc než 65 000 kilometrů elektrické sítě na hladinách 110 kV, 22 kV a 0,4 kV na území Jihočeského, Jihomoravského a na části kraje Zlínského, Olomouckého a Kraje Vysočina. Vedle toho provozuje přes 4 500 kilometrů plynovodní sítě na jihu Čech. Jako distributor s licencí spadá pod dohled Energetického regulačního úřadu.
Svým zákazníkům spolehlivě zajišťuje stabilní a bezpečnou dodávku energií. Kromě toho všech 1 900 zaměstnanců EG.D drží krok s dobou, protože se energetika velmi rychle mění. Vznikají malé fotovoltaické elektrárny, zdroje se decentralizují, rozvíjí se chytré technologie a elektromobilita. Už dnes tak společnost investuje výrazné prostředky do chytré sítě budoucnosti – ekonomicky efektivnější a dlouhodobě udržitelné.
Národní rozvojová banka jako specializovaná bankovní instituce ve veřejném zájmu podporuje udržitelný ekonomický a sociální rozvoj České republiky. NRB poskytuje finanční nástroje ve formě zvýhodněných záruk, úvěrů či kapitálových vstupů, a zajišťuje také poradenství v oblasti úspor energie a veřejné infrastruktury. Záměrem NRB je doplňovat nabídku finančních produktů soukromého sektoru a tím pomáhat překonání možných tržních selhání. Činnost banky je založena na dlouhodobé finanční udržitelnosti realizovaných finančních produktů. Služby Národní rozvojové banky mohou využívat převážně malí a střední podnikatelé, regiony a municipality.