09.07.2024
Řečníci konference Energetiky a odpadového hospodářství
Představujeme řečníky na konferenci Energetiky a odpadového hospodářství. Setkat se budete moci s předními odborníky v oboru energetiky - z Energetického regulačního úřadu, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, dále se zástupci firem jako je ČEZ, Asekol, EKO-KOM, EG.D, či Národní rozvojové banky.
Ing. Petr Bielan
Technický náměstek OZO Ostrava s.r.o.
Vystudoval VŠB silnoproudou elektrotechniku a postgraduálně VŠCHT ochranu ovzduší. Pracoval na konstrukci VŽKG, následně pracoval na odboru ochrany životního prostředí Magistrátu města Ostravy a později na odboru komunálních služeb. Od roku 1995 pracuje ve společnosti OZO Ostrava na projektech spojených s materiálovým a energetickým využitím komunálních odpadů. Poslední realizovaný projekt je výstavba technologie umožňující třídění SKO a třídění směsi vytříděných odpadů s maximalizací materiálového využití odpadů a zároveň výroby paliva pro energetiku.
Název přednášky: Využití komunálních odpadů v energetice
Kamil Čermák
Předseda představenstva a generální ředitel, ČEZ ESCO, a.s.
V 90. letech začínal jako redaktor a moderátor v České televizi. Vyzkoušel si také roli mluvčího a poradce tehdejšího ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého. Poté vstoupil v barvách mezinárodního konsorcia Tel-Source do Českého Telecomu, kde působil jako obchodní ředitel pro oblast B2B. Na pozici obchodního ředitele později působil i v ČSA.
Do ČEZ poprvé přišel v roce 2005 a rozjížděl byznysové aktivity ČEZ v Polsku. Pak se opět vrátil do mediální sféry, aby řídil 4 roky vydavatelství Economia. Od roku 2016 je předsedou představenstva a generálním ředitelem ČEZ ESCO, firmy poskytující komplexní energetické služby firmám, městům a obcím Česku a na Slovensku. Získal ocenění Osobnost Smart City roku 2018.
Je předsedou představenstva Svazu moderní energetiky a předsedou správní rady Aliance pro bezemisní budoucnost, externě se věnuje jako lektor oblastem Corporate Governance a leadershipu. Je také členem Kolegia Paměti národa organizace Post Bellum.
Alexandr Černý
Ředitel Odboru technické regulace elektroenergetiky a plynárenství Energetického regulačního úřadu (ERÚ)
Vystudoval fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na CERGE-EI v Praze absolvoval doktorské studium v oboru ekonomie. V ERÚ se zaměřuje především na organizaci trhu v elektroenergetice a plynárenství. V posledních dvou letech se proto intenzivně zabývá také tématem komunitní energetiky včetně nastavení modelů sdílení elektřiny. Před příchodem na ERÚ byl řadu let ředitelem pro oblast predikcí a nákupu komodit ve společnosti ČEZ Prodej, a.s., dříve pracoval také jako senior konzultant a manažer ve společnostech Deloitte a KPMG.
Název přednášky: Model sdílení elektřiny. Implementace v legislativě a v EDC a první zkušenosti z praxe
Jiří Česal
Výkonný ředitel Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK)
Vystudoval historii a politologii na FF UK se zaměřením na hospodářské a sociální dějiny. Pracoval jako výzkumný pracovník Ústavu pro výzkum veřejného mínění, jako projektový manažer ve společnosti TNS Factum a potom jako nezávislý analytik. V pozici nezávislého analitika se věnoval především zpracování sociálních a ekonomických analýz. Od roku 2011 pracoval ve funkci zástupce výkonného ředitele a od roku 2012 je výkonným ředitelem Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu.
Název přednášky: Textilní odpad – jak k němu přistupovat v období nejasných pravidel
Jan Denemark
Obchodní ředitel, FLOWBOX
Ve společnosti FLOWBOX se dlouhodobě věnuje oblasti digitalizace v různých odvětvích. V rámci své kariéry se pohyboval na manažerských rolích zejména v obchodě. V letech 2016 – 2019 pracoval také v největší analytické společnosti Gartner jako Account executive pro klienty ve finančním sektoru v České a Slovenské republice.
Název přednášky: Jak být správným hospodářem v oblasti komunální energetiky aneb jak najít zlato v energetických datech.
Eva Drimlová
Projektová manažerka na oddělení rozvoje systému, EKO-KOM a.s.
Od absolutoria vysoké školy v roce 1998 pracuje v oblasti odpadového hospodářství. Od roku 2003 působila na pozici vedoucí obchodně-technického úseku a manažera jakosti integrovaného SMJ/EMS v zařízení pro recyklaci plastových komunálních odpadů, Mosev plast s.r.o. V roce 2012 nastoupila jako projektový manažer na plasty ve společnosti Ecopak s.r.o. v Šumperku. Zde kromě obchodní činnosti optimalizovala třídění směsného komunálního plastu ve střediscích v Ostravě a v Šumperku. Do AOS EKO-KOM a.s. nastoupila v roce 2014 jako regionální manažer pro Moravskoslezský kraj a okresy Šumperk a Jeseník, nyní je na celostátní pozici.
Název Přednášky: Optimalizace odpadového hospodářství obcí
Workshop: Snížení nákladů na odpadové hospodářství - odpočet DPH
Matyáš Exner
Manažer business development senior, ČEZ ESCO, a.s.
Matyáš Exner se v oblasti energetiky pohybuje 20 let. Zkušenosti získával zpočátku v oblasti projekce, posledních 10 let se pohybuje na technicko-obchodních pozicích, kde mimo jiné často spolupracuje s municipalitami, státní správou, i průmyslem. Konkrétně má zkušenosti s fotovoltaickými elektrárnami, komunitní energetikou, EPC projekty, vlastními energetickými zdroji, i energetickým managementem.
Workshop: Praktické ukázky a workshop na téma EPC projektů, komunitní energetiky a FVE, elektromobility
Radim Filák
Jednatel, ELT Management Company (Eltma)
Věnuje udržitelnosti, inovacím a hledání nových příležitostí v oblasti odpadového hospodářství. Společnost ELTMA, byla založena v roce 2016 s cílem nastavit rovné podmínky pro zpětný odběr pneumatik a podporovat společenskou odpovědnost výrobců a dovozců. Pod jeho vedením vznikla unikátní platforma propojující výrobce, prodejce, zpracovatele odpadu a obce, čímž se daří každoročně zvyšovat procento ekologicky zpracovaných pneumatik. Před založením ELTMA působil téměř 10 let ve vrcholovém managementu společnosti Continental Barum s.r.o., kde získal cenné zkušenosti v oblasti výroby pneumatik a problematiky pneumatikářského průmyslu. Je členem několika asociací věnujících se odpadovému hospodářství a ochraně životního prostředí a na tato témata pravidelně přednáší na konferencích po celé Evropě. Je absolventem Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Název přednášky: Zpětný odběr pneumatik v České republice
Martina Filipová
Ředitelka Oddělení regionálního provozu, EKO-KOM, a.s.
Od roku 1985 pracovala 9 let v papírně ve Vraném nad Vltavou na různých administrativních a technických postech. Po sedmi letech na mateřské dovolené nastoupila do společnosti Klimaservis Sůva. Od roku 2002 působila 12 let na obecním úřadě ve Vraném nad Vltavou, dvě volební období jako uvolněná místostarostka a jedno volební období jako uvolněná starostka. Od roku 2014 pracuje ve společnosti EKO-KOM, a.s., z pozice regionální manažerky pro Středočeský kraj se vypracovala na pozici ředitelky Oddělení regionálního provozu, na této pozici působí od roku 2017. Náplní jejího oddělení je komunikace s obcemi a zajištění všech legislativních procesů, které společnosti EKO-KOM ukládá zákon o obalech, zákon o odpadech a zároveň plnění všech podmínek, které jsou stanoveny v autorizaci firmy.
Název Přednášky: Optimalizace odpadového hospodářství obcí
Workshop: Snížení nákladů na odpadové hospodářství - odpočet DPH
Martin Hájek
Specialista pro legislativu, Teplárenské sdružení České republiky
Ing. Martin Hájek, Ph.D. pracuje jako specialista pro legislativu v Teplárenském sdružení České republiky, kde působil v letech 2010 až 2024 jako ředitel výkonného pracoviště. Předtím působil v Pražské teplárenské, a. s. na pozici poradce generálního ředitele pro strategii. V letech 2020 až 2024 zastával funkci viceprezidenta evropské asociace Euroheat & Power. Vystudoval obor ekonomika a řízení energetiky na Elekrotechnické fakultě ČVUT v Praze, kde také obhájil disertační práci.
Název přednášky: Mýty a pověry kolem energetického využití odpadů aneb může to být trendy
Jitka Hofmanová
Manažerka cirkulárních projektů, Česká federace nábytkových bank a reuse center
Zkušenosti získala coby cirkulární manažerka hl. m. Prahy, kde se podílela na realizaci strategie Cirkulární Praha 2030 a jejího Akčního plánu. Nyní v pozici manažerky cirkulárních projektů usiluje o systémové změny a inovace ve městech a regionech, které mají velký potenciál odklonit množství předmětů z odpadového režimu a přispět tak k udržitelné budoucnosti. Věnuje se řízení komplexních projektů od úvodních motivačních setkání, workshopů či stakeholder dialogů až po návrh strategických opatření a akčních kroků k realizaci reuse center. Města a regiony mají potenciál pro takováto systematická řešení, Reuse Federace jim nabízí aktivní podporu v realizaci aktivit v oblasti předcházení vzniku odpadu.
Název přednášky: Reuse centra jako efektivní nástroj prevence vzniku odpadu pro obce
Tomáš Hradil
Starosta Krnova
Tomáš Hradil je rodákem z Krnova. Vystudoval ekonomickou fakultu VŠB–TU Ostrava. Profesně působil v komerčním sektoru (managing partner mediálně-analytické agentury, výkonný ředitel výrobce ergonomických židlí). Je dlouholetým prezidentem florbalového oddílu FBC Orca Krnov. V roce 2018 (ve svých 38 letech) byl zvolen starostou města Krnova a také předsedou Mikroregionu Krnovsko, které sdružuje 25 obcí.
Debata: Když velká voda zaplaví obec, vypne elektřinu a vytvoří haldy odpadu. Reflexe povodní 2024
Čestmír Hrdinka
Koordinátor Programu ELENA, Národní rozvojová banka
Čestmír Hrdinka se zabývá ochranou životního prostředí přes 20 let, především v oblasti odpadů a energetiky. Pracoval na MŽP jako vedoucí oddělení technologií v odboru odpadů. Poté jako konzultant připravoval dotační žádosti pro obce a města v oblasti odpadů, OZE a energetických úspor. V Národní rozvojové bance vede od roku 2020 program ELENA, který je zaměřen na poradenství pro města a obce v oblasti úspor energie metodou EPC.
Název přednášky: Poradenství ELENA pro energeticky úsporné projekty metodou EPC
Štěpán Chalupa
Předseda, Komora obnovitelných zdrojů energie
Více než 20 let působí v oblasti využívání obnovitelných zdrojů. Od roku 2012 místopředseda České společnosti pro větrnou energii.
Od roku 2013 je předsedou Komory obnovitelných zdrojů energie. Zastupuje sektor OZE před státní správou, v médiích i na odborných debatách. Je členem ministerských pracovních skupin a řídících výborů k legislativě a dotačním programům. Poradcem ministra průmyslu a obchodu. Člen Rady Vlády pro udržitelný rozvoj a člen Uhelné komise.
Koordinoval a podílel se na vzniku několika odborných studií zabývajících se potenciálem a náklady rozvoje obnovitelných zdrojů. V letech 2016 až 2020 byl členem předsednictva European Renewable Energies Federation (Evropská federace pro obnovitelné zdroje energie).
Název přednášky: Mýty a pověry při realizaci energetických úspor – jak na obnovitelné zdroje energie
Radim Kohoutek
Jednatel DS Energy Consulting s.r.o., výkonný ředitel Asociace poskytovatelů energetických služeb
Vystudoval obor Ekotechnika na ČVUT v Praze. Několik let působil v automobilovém průmyslu. V roce 2003 začal pracovat ve společnosti Siemens, od roku 2007 na pozici ředitele útvaru energetických služeb divize Building Technologies. V letech 2015-2017 pracoval jako obchodní ředitel ve společnosti Amper Savings, a.s. Od srpna 2017 je ředitelem a jednatelem konzultační společnosti DS Energy Consulting s.r.o.
V roce 2010 spoluzakládal APES. V současné době je místopředsedou a výkonným ředitelem APES a z této pozice se snaží přispívat k pozitivnímu vnímání a správnému pochopení metody EPC v ČR a k jejímu využití tam, kde existují vhodné podmínky a kde může být pro klienty přínosná.
Název přednášky: Energetické služby se zaručeným výsledkem a jejich přínos pro města a obce
Vít Král
Public Development Manager, FLOWBOX
Vít Král, MBA začal svou kariéru v Milevsku, kde vedl organizační složku Živé Milevsko Smart region, která se zaměřovala na Smart aktivity, rozvoj území a podporu podnikavosti a podnikání. Ve společnosti FLOWBOX se soustředí se na vývoj a inovace pro veřejný, státní a akademický sektor v oblastech spojených s energetickým managementem, informačními technologiemi a digitalizací. Je tvůrcem projektu Společně v síti, který cílí na řízení energií a sdílení dat jednotlivých regionů v ČR.
Název přednášky: Jak být správným hospodářem v oblasti komunální energetiky aneb jak najít zlato v energetických datech.
Zuzana Krejčiříková
Ředitelka útvaru Public Affairs, ČEZ, a.s.
JUDr. Zuzana Krejčiříková je ředitelkou útvaru Public Affairs v Praze, členkou představenstva Hospodářské komory České republiky, kde zároveň předsedá energetické sekci a je členkou představenstva Eurelectric. Vystudovala Právnickou fakultu University Karlovy a současně dvouleté cykly evropského a obchodního práva na Universitách v Paříži, Toulouse a Cambridge. Od září 2003 do listopadu 2006 pracovala na Evropském soudním dvoře.
V letech 2008 až 2016 byla ředitelkou útvaru Evropská agenda a Bruselské reprezentační kanceláře ČEZ. Zastupuje ČEZ v mezinárodních organizacích Eurelectric, Nucleareurope a BusinessEurope. Specializuje se na evropské právo s důrazem na energetiku, životní prostředí a soutěžní právo.
Debata: Když velká voda zaplaví obec, vypne elektřinu a vytvoří haldy odpadu. Reflexe povodní 2024
Jan Kříž
Vrchní ředitel Sekce ekonomiky životního prostředí, Ministerstvo životního prostředí
Studium absolvoval na Fakultě stavební ČVUT. Během své dosavadní kariéry získal mnoho zkušeností s Fondy EU a finančnictvím. Na Ministerstvu životního prostředí pracoval již v letech 2007–2010 jako ředitel odboru Operačního programu Životní prostředí a poté na SFŽP ČR v pozici náměstka ředitele a vedoucího odboru Strukturálních fondů EU. Financování z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace se také věnoval v letech 2010 až 2013 jako ředitel odboru a poté jako vrchní ředitel sekce na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.
V současné době na Ministerstvu životního prostředí vykonává funkci vrchního ředitele sekce ekonomiky životního prostředí.
Název přednášky: Dotační podpora komunitní energetiky a Ministerstvo životního prostředí
Jan Maršák
ředitel odboru cirkulární ekonomiky a odpadů, Ministerstvo životního prostředí
Absolvent doktorského programu na Fakultě technologie ochrany prostředí Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a oboru politologie/sociologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.
Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) působí v různých pozicích od roku 2003. Od roku 2024 zastává pozici ředitele odboru cirkulární ekonomiky a odpadů MŽP. V letech 2020–2023 zastával pozici ředitele odboru odpadů MŽP. Zajišťoval proces přijetí kompletní nové legislativy odpadového hospodářství. V rámci odborné činnosti se zaměřuje na strategické otázky vývoje odpadového hospodářství v ČR a EU. Komplexně se zaměřuje na problematiku oběhového hospodářství. Koordinoval přípravu národního Strategického rámce cirkulární ekonomiky ČR 2040 („Cirkulární Česko 2040“) a prvního Akčního plánu cirkulární ekonomiky ČR pro období 2022–2027.
Název přednášky: Aktuální legislativa odpadového hospodářství – co nás čeká?
Jakub Med
Ředitel Sekce správních řízení Energetického regulačního úřadu
Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2011 působí na Energetickém regulačním úřadě, nejprve v Odboru legislativně právním, následně jako ředitel Odboru II. instance. Dlouhodobě se věnuje oblastem soudních řízení a správního rozhodování, odborně se zaměřuje na problematiku ochrany spotřebitele a podnikatelských oprávnění (licence, registrace). Je spoluautorem komentáře k energetickému zákonu. Od roku 2020 na Energetickém regulačním úřadě vede Sekci správních řízení.
Workshop: Energetická společenství a sdílení – praktické otázky
René Neděla
Vrchní ředitel Sekce energetiky a jaderných zdrojů, Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vystudoval ČVUT Fakulta strojní Ústav přístrojové a řídicí techniky obor automatizované řízení. Dále vystudoval Masarykův ústav vyšších studií, obor Podnikání a komerční inženýrství v průmyslu. Absolvoval Florence School of Regulation – Annual Training Course on Regulation of Energy Utilities (Certificate of Attendance).
Od roku 2011 působil na Energetickém regulačním úřadě v několika pozicích od specialisty regulace v energetice, vedoucího oddělení strategie a poradců, ředitele odboru teplárenství po ředitele sekce regulace. Zároveň přednášel technické předměty na ČVUT fakultě strojní a následně na ČZU technické fakultě.
Působil v různých vládních a nevládních pracovních skupinách pro oblast energetiky, ale i vodárenství. Od roku 2018 je na Ministerstvu průmyslu a obchodu zodpovědný za energetiku.
Název přednášky: Novinky v oblasti energetické legislativy
Filip Rakovan
Obchodní manažer pro internet věcí ve společnosti Vodafone Česká republika.
Více než 5 let se věnuje IoT a ICT, zejména v oblasti cloudu, hardwaru, chytrých domácností, energetiky a měření. Má bohaté zkušenosti s implementací a optimalizací těchto technologií v různých odvětvích. Vystudoval podnikové řízení inovací na ČVUT a podílel se na projektech pro edukaci dětí v oblasti IoT. Mezi jeho záliby patří sport a inovace, svůj volný čas tráví rád v přírodě, zejména na Šumavě.
Název přednášky: Chytré odpadové hospodářství: Klíč k úsporám času a peněz pro města a obce (společně s Milanem Šáchou)
Zuzana Rennerová
Advokátka a legislativní expertka
JUDr. et PhDr. Zuzana Rennerová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a Mediální a komunikační studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Ve své činnosti se zaměřuje mimo jiné na oblast veřejné správy a legislativy, energetické právo a právo životního prostředí. Platí za přední českou odbornici na problematiku paliv a plynů. Podílí se na zavádění projektů komunitní energetiky a komunitní elektromobily do praxe. Je členkou Energetické sekce, Sekce pro vyhrazená technická zařízení, Sekce životního prostředí a Sekce legislativy Hospodářské komory ČR. Působí dále jako legislativní poradkyně předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a členka Sboru rozhodců Fotbalové asociace ČR.
Angažuje se rovněž v neziskové sféře (bezplatná právní pomoc v poradně České rady dětí a mládeže, založení ochranářské organizace ANIMAL EYE, pořadatelství záchranářské ankety Statečné psí srdce). Má více než desetiletou samostatnou advokátní praxí a bohatými zkušenostmi a působností nejenom v České republice, ale také na Slovensku a v Německu.
Název přednášky: Česko-německé energetické fórum. Příklad mezinárodní spolupráce v oblasti energetiky
Jan Sechter
Diplomat a státní úředník
Vystudoval Ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a pracoval v Nadaci Lidových novin. V české diplomacii působil v různých funkcích od roku 1993. V roce 2008 byl jmenován velvyslancem ČR v Polsku, kterou vykonával do roku 2013. Poté byl jmenován velvyslancem v Rakousku, kde působil do roku 2018. Od roku 2018 byl diplomatickým poradcem předsedy Poslanecké sněmovny pro Evropskou unii a zahraniční vztahy. Od července 2020 do března 2022 byl náměstkem ministra dopravy ČR pro řízení Sekce nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů. Od roku 2022 Je předsedou Dopravní sekce Hospodářské komory ČR. Pracuje pro leteckou společnost Primoco UAV, kde je také předsedou dozorčí rady a jako konzultant pro český private equity fond Central European Industry Partners.
Název přednášky: Česko-německé energetické fórum. Příklad mezinárodní spolupráce v oblasti energetiky
Vladimír Schreier
Náměstek primátora statutárního města Opavy
Absolvent Ekonomické fakulty VŠB, do roku 1991 pracoval jako vedoucí ekonomického plánu a financí ve Státním podniku Ostroj Opava. Od roku 1991 ekonomický poradce v oblasti řízení podniku a financí, zároveň spolumajitel firem Ferram a. s. a Ferram stavebniny, kde postupně působil jako ekonomický ředitel, ředitel společnosti a generální ředitel. Od roku 2012 jednatel a majitel firmy Adiv spol. s r. o., dealer automobilů Škoda. Několik let působil v představenstvu Okresní hospodářské komory Opava jako místopředseda, 4 roky byl předsedou představenstva Městského dopravního podniku Opava, členem finančního výboru města a od roku 2022 je v pozici náměstka primátora s gescemi energetika, Technické služby Opava a školství. Od roku 1991 se věnuje řízení a ekonomice malých a středních firem, v posledních letech i firem ve veřejné sféře.
Debata: Když velká voda zaplaví obec, vypne elektřinu a vytvoří haldy odpadu. Reflexe povodní 2024
Daniel Šafář
Obchodní a marketingový ředitel Asekol, a.s.
Patří mezi významné experty v oblasti cirkulární ekonomiky, zejména pak v oblasti elektroodpadu. Má dlouholeté zkušenosti jak v oblasti osvěty a sběru elektrozařízení, tak i z oblasti recyklace jednotlivých kategorií elektrozařízení. Sleduje vývoj tohoto tématu jak po technické stránce, tak i jeho ohlasy ve společnosti a podílí se a dává podněty ke změnám systému a dalšímu rozvoji ve prospěch společnosti i přírody v níž fungujeme. Má velký obdiv k současnému umění, které dokáže pozoruhodným způsobem reflektovat dění ve společnosti, v níž cirkulární ekonomika patří k nejdůležitějším tématům.
Název přednášky: Umění třídit. Jak smysluplně využít elektroodpad
David Šafář
Člen představenstva, EG.D, a.s.
David Šafář je uznávaným odborníkem v oblasti energetiky s bohatými zkušenostmi, které získal během svého dlouhodobého působení v energetickém sektoru. Je absolventem Elektroenergetiky na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni. Svoji kariéru zahájil v roce 2009 v prestižní společnosti E.ON. Jeho specializací byl Smart Metering, což mu umožnilo proniknout do komplexních aspektů měření energie. V letech 2012 až 2019 zastával klíčové vedoucí pozice v E.ON, kde se věnoval strategickým projektům v oblasti distribuce a energetiky, a to nejen na národní, ale i mezinárodní úrovni. Od roku 2020 působí v představenstvu společnosti EG.D, a.s. jako Chief Technology Officer (CTO). Jeho odpovědnosti zahrnují digitalizaci, strategické projekty, mezinárodní spolupráci a klíčové aktivity v oblasti měření energie, provozu sítě a dispečerského řízení sítě.
David Šafář je vášnivým vizionářem, který aktivně přispívá k transformaci energetického průmyslu do digitální a udržitelné éry.
Název přednášky: Energetická soběstačnost. Pohled za distributora
Milan Šácha
Obchodní manažer pro internet věcí ve společnosti Vodafone Česká republika
Ve Vodafone působí od roku 2020. Společně se svým týmem se zaměřuje na inovace produktů z oblasti informačních a komunikačních technologií a IoT. V telekomunikačním sektoru pracuje již více než 15 let. Během této své kariéry měl možnost uplatnit svoje odborné znalosti v korporátním světě, ale i v menších firmách. Ve volném čase se věnuje své rodině, sportu, deskovým hrám a hře na kytaru.
Název přednášky: Chytré odpadové hospodářství: Klíč k úsporám času a peněz pro města a obce (společně s Filipem Rakovanem)
Václav Šebek
Senior konzultant, SEVEn, The Energy Efficiency Center
Specialista na energetickou účinnost a dekarbonizaci měst. Působil v řadě národních i mezinárodních projektů zaměřených na vytváření energetické a klimatické politiky ve městech, komunikaci a vzdělávání v těchto oblastech. Aktuálně je koordinátorem evropského pilotního projektu městských poradenských center pro veřejnost a firmy probíhajícího v sedmi zemích. Podílel se také na přípravě akčních plánů pro financování energetické účinnosti a řady konferencí a kulatých stolů.
Název přednášky: Nová legislativa a plánování v místní energetice
Vladimír Vlček
Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky
Generálporučík Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA pracuje v oboru od roku 1984. Svoji kariéru zahájil ve Zlíně. V letech 1985-2021 působil v Ostravě a Moravskoslezském kraji. V roce 2021 se ujal funkce generálního ředitele HZS ČR. Jako generální ředitel klade důraz na rozvoj spolupráce s dobrovolnými hasiči, u kterých působil již čtyři roky před svým nástupem k profesionálním hasičům.
Podílel se na několika humanitárních misích, a to jak v České republice, tak také i v zahraničí. Působil například jako velitel vyhodnocovacího a koordinačního týmu Monitorovacího a informačního střediska Evropské unie po ničivém zemětřesení a tsunami v Japonsku, při humanitární katastrofě v Jordánsku, nebo například na misích v Namibii a v Tádžikistánu.
Debata: Když velká voda zaplaví obec, vypne elektřinu a vytvoří haldy odpadu. Reflexe povodní 2024
Tomáš Voříšek
Technický ředitel, SEVEn, The Energy Efficiency Center
Vedoucí inovačních projektů v oblastech energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie a některých významných projektů energetických služeb se zárukou (EPC) ve významných objektech jako Úřad vlády nebo Národní divadlo. V současnosti se specializuje na využití odpadního tepla a průmyslových tepelných čerpadel v developerských zónách v Praze. Je spoluautorem pražského SECAP a řady krajských i městských energetických koncepcí.
Název přednášky: Inovativní projekty v komunální energetice
Jiří Vosecký
Senátor, Senát parlamentu České republiky
Český politik a bývalý sklář. V letech 2008-2014 byl místopředsedou hnutí Starostové pro Liiberecký kraj, od října 2014 je senátorem za obvod č. 36 - Česká Lípa. Od roku 19990 byl zastupitelem a místostarostou a v letech 1996-2014 a opět v letech 2016-2018 starostou obce Okrouhlá na Českolipsku. Angažuje se jako člen rady Euroregionu Nisa, jehož je zakládající člen. Dále zakládal Svazek obcí Novoborska a od roku 2014 byl jeho předsedou.
Název přednášky: Česko-německé energetické fórum. Příklad mezinárodní spolupráce v oblasti energetiky
Markéta Zemanová
Členka Rady, Energetický regulační úřad
Od roku 2013 pracuje na ERÚ. Působila nejprve jako právnička v odboru legislativně právním, kde následně zastávala funkci vedoucí oddělení (2017–2020) a posléze ředitelky odboru (2020). Od roku 2020 vedla Sekci správních řízení ERÚ. Během působení na ERÚ se věnovala zejména legislativě a právní podpoře úřadu ve všech oblastech práva, rovněž problematice ochrany spotřebitele a oblasti služebních vztahů podle zákona o státní službě. Dále se podílela na přípravě několika novelizací energetického zákona.
Byla také členkou řídícího výboru pro přípravu nového zákona pro energetiku a několika dalších expertních pracovních skupin pro přípravu legislativy při MPO, MMR, MV a ČTÚ. Dne 01.08.2020 byla jmenována členkou Rady ERÚ.
Název přednášky: Aktuální prováděcí předpisy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a související novinky v působnosti ERÚ. Základní přehled prováděcí legislativy k novelám EZ s důrazem na problematiku sdílení elektřiny a ochranu zákazníka
Miroslav Žbánek
Místopředseda Svazu měst a obcí České republiky, předseda Komise pro energetiku, sedmý primátor statutárního města Olomouce
Vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích. Od roku 1991 žije v Olomouci. Filozofickou fakultu Univerzity Palackého vystudoval při zaměstnání, kdy pracoval jako projektant v Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů. V roce 1996 založil s kolegy lesnickou projekční kancelář a 11 let byl jejím ředitelem. Angažoval se v profesních komorách, věnoval se kvalitě řízení, přednášel. V roce 2007 podíl ve společnosti prodal a odešel z oboru. V roce 2008 nastoupil do vrcholové manažerské pozice nově vznikajícího Úřadu Regionální rady Střední Morava. V roce 2016 se stal náměstkem ředitele pro správu majetku ve státní organizaci Správa železniční dopravní cesty.
Miroslav Žbánek je od roku 2014 je městským zastupitelem, od roku 2016 je i zastupitelem Olomouckého kraje. Od roku 2018 je primátorem města Olomouce.