20.03.2009
V Jihlavě proběhne veřejná debata o rozvoji středně velkých měst
V jihlavském Muzeu Vysočiny (Masarykovo náměstí 55) proběhne ve středu 25. března od 17 hodin veřejná debata s názvem „Jihlavská! Příští stanice … ?“. Debata se bude věnovat tématu rozvoje středně velkých měst.
V jihlavském Muzeu Vysočiny (Masarykovo náměstí 55) proběhne ve středu 25. března od 17 hodin veřejná debata s názvem „Jihlavská! Příští stanice … ?“. Debata se bude věnovat tématu rozvoje středně velkých měst.
Účast na debatě, kterou pořádá Respekt institut, přislíbila Jana Stachová (Sociologický ústav AV), která představí svůj sociologický výzkum probíhající na Vysočině. Iveta Machátová (Sdružení Chaloupky) představí projekt „Škola pro udržitelný život“, který zapojuje děti a jejich rodiče do rozvoje svého vlastního okolí. Vojtěch Nosek (British Council) pohovoří o programu Kreativní města. Vedle toho přijali pozvání i Marta Venkovská (Krajský úřad Jihlava) a Tomáš Lakomý (Úřad územního plánování města Jihlavy). Setkání moderuje nezávislý novinář a analytik Petr Havel.
Debata se bude zaměřovat na možnosti a míru participace veřejnosti na rozvoj jejich vlastního města. V diskusi by se měly představit nejen možnosti , jakými je rozvoj měst podporován ze strany státu a Evropské unie, ale zároveň i alternativní způsoby podpory občanské angažovanosti na vytváření funkčního městského prostředí a veřejného dění. Debata se také zmíní o tom, jakým způsobem samotné vedení města reflektuje při realizaci projektů zájmy svých občanů a jejich potřeby. Zástupci místního magistrátu potom uvedou tato témata do kontextu města Jihlavy.
-
Máte nápady jak zlepšit život ve svém městě?
-
Víte, jaké možnosti Vám k tomu nabízí státní a evropské programy?
-
Jste spokojeni, jak volení zástupci města naplňují potřeby občanů?
Respekt institut je obecně prospěšná společnost (o.p.s.), která byla založena v roce 2001 s posláním přispívat k rozvoji občanské společnosti v České republice i zahraničí. Od svého vzniku společnost zrealizovala desítky veřejných debat a napomohla vzniku řady investigativních textů na aktuální témata, např. vstup České republiky do Evropské unie, stav lidských práv v zemích bez demokratických vlád či korupce v české politice. Vzhledem k potřebě vytvořit vlastní kvalitní odborné zázemí byla její činnost v roce 2008 rozšířena na oblast analýz a doporučení veřejné politiky s cílem podporovat dobré vládnutí (good governance).
-
Více informací na http://www.respektinstitut.cz/
Projekt Pojďme debatovat o Evropě byl finančně podpořen Zastoupením Evropské komise v České republice. Komise nenese odpovědnost za využití obsažených informací.
Kontakt:
Lukáš Houdek
Respekt institut
Tel.: +420 774 419 994
Email: houdek@respekt.cz
www.respektinstitut.cz