ŘEČNÍCI Konference Obec řádným hospodářem: Efektivní nakládání s finančními prostředky 2024

Jiří Anděl

Primátor statutárního města Děčín

Český politik, ekonom a agronom, v letech 2016 až 2020 a opět od roku 2024 zastupitel Ústeckého kraje, od roku 2020 primátor města Děčín, předtím v letech 2014 až 2020 náměstek primátora, člen hnutí ANO 2011.
Od roku 1993 se věnuje financím a obecním financím se věnuje od roku 2006, do roku 2014 zastával funkci vedoucího finančního odboru na radnici v Novém Boru. Vyučoval mimo jiné také na vysokých školách. V letech 2015 až 2019 byl rovněž členem dozorčí rady akciové společnosti Technické služby Děčín.

Účast v panelové diskusi.

 

brodani.png

Jana Brodani

Výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh České republiky

JUDr. Ing. Jana Brodani, Ph.D., LL.M., MBA je od  roku 2009 výkonnou ředitelkou Asociace pro kapitálový trh České republiky. Kromě Fakulty mezinárodních vztahů VŠE absolvovala i Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, studium LL.M. na University of London ve Velké Británii a MBA na Francouzsko-českém institutu řízení (IFTG). Doktorát získala na katedře financí a účetnictví VŠE. Od roku 2009 rovněž zasedá v představenstvu mezinárodní asociace EFAMA (European Fund and Asset Management Association).

Název přednášky: Proč jsou investice příležitostí pro města a obce?

 

Martin Černý

Advokát v oddělení veřejné podpory a daňových litigací v Deloitte Legal v Brně 

Specializuje se na poradenství v oblasti veřejné podpory a dotací, na evropské právo a na zastupování klientů v daňových a dotačních soudních sporech a poradenství v daňových a jiných kontrolách. Kromě toho Martin poskytuje klientům poradenství v souvislosti s veřejnou podporou na služby obecného hospodářského zájmu, podporou výzkumu, vývoje a inovací a dalšími druhy podpor. Martin má také zkušenosti v jiných oblastech soutěžního práva, a to například v oblasti přístupu k nezbytné infrastruktuře nebo oblasti compliance programů.

Název přednášky: Nakládání s veřejnými prostředky s péčí dobrého hospodáře

 

Petr Holeček

Ředitel, Správa aktiv pro institucionální klienty, Česká spořitelna, a.s. 

Ing. Petr Holeček vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací na finance a účetnictví. Již při studiu nastoupil do investiční společnosti 1.IN, kde pracoval na pozici analytika investičních fondů, později jako portfolio manažer fondů s globální alokací. V roce 2002 nastoupil na pozici investičního specialisty pro institucionální klienty v České spořitelně, kde je od roku 2012 jejím ředitelem. V rámci vedení útvaru zúročuje své již třicetileté zkušenosti z oblasti kapitálových trhů. Mezi klienty správy aktiv, který nyní spravuje 170 mld. aktiv, patří i desítky municipálních klientů napříč ČR. Od roku 2022 je členem poradního orgánu děkana fakulty financí a účetnictví VŠE. 

Název přednášky: Jaké strategie by měly obce zvolit pro efektivní zhodnocení disponibilních prostředků?

 

Dušan Hradil

Vrchní ředitel sekce Finanční trhy, Ministerstvo financí České republiky

Ing. Dušan Hradil vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze, absolvoval i roční studium v Německu na Friedrich Alexander Universität Erlangen-Nürnberg a odborné vzdělávací kurzy Mezinárodního měnového fondu v oblasti finančních trhů. V roce 2005 se přidal do týmu Ministerstva financí ČR a na různých pozicích se věnoval analýzám finančního trhu, ochraně spotřebitele a bankovnictví, od roku 2023 je vrchním ředitelem sekce Finanční trhy a odpovídá za koncepci, analýzy a legislativu v oblasti všech dílčích sektorů finančního trhu. Od roku 2011 je členem správní rady Garančního fondu obchodníků s cennými papíry, v letech 2016 až 2021 byl také předsedou správní rady Garančního systému finančního trhu (spravujícího mj. Fond pojištění vkladů) a od roku 2021 působí jako člen dozorčí rady České exportní banky.

Účast v panelové diskusi.

 

Jaroslav Kravčenko

Produktový vlastník korporátního digitálního bankovnictví, Raiffeisenbank, a.s.

Ing. Jaroslav Kravčenko vystudoval Univerzitu JEP v Ústí nad Labem obor Podniková ekonomika a management. Při studiích pracoval jako účetní a ihned po studiích nastoupil do Raiffeisenbank, kde si prošel různými pozicemi. Od června 2016 se věnoval oblasti digitalizace pro retailové klienty a posledních 6 let se věnuje digitalizaci korporátního bankovnictví. Zároveň působí jako zástupce Raiffeisenbank v Bankovní identitě na oddělení Sales, kde pomáhá s šířením služby mezi firemní klienty. 

Název přednášky: Řádný hospodář 21. století: Jak využít digitalizaci pro lepší správu financí

 

David Kufa

Ředitel Wealth Management, Conseq Investment Management, a.s.

Absolvoval fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze s vedlejší specializací Peněžní ekonomie a bankovnictví. Po ukončení studia v roce 2008 stál u vzniku nové sekce privátních a institucionálních klientů Wealth Management, kde působí dodnes. Jeho hlavní pracovní náplní je vedle řízení Wealth Management týmu také komunikace s nejvýznamnějšími klienty z řad fyzických osob, municipálního, finančního a neziskového sektoru a řízení jejich portfolia.

Název přednášky: Dvacet let investiční praxe: Jak Conseq pomáhá městům a obcím
Účast v panelové diskusi.

 

Nidetzký.png

Tomáš Nidetzký

Předseda představenstva Národní rozvojové banky

Ing.Tomáš Nidetzký je předsedou představenstva Národní rozvojové banky od 2. 5. 2023. V letech 2016 až 2022 působil jako člen bankovní rady ČNB a od prosince 2018 byl jejím viceguvernérem. Předtím zastával řadu vrcholových manažerských pozic, například v NN Penzijní společnosti pro ČR, Pojišťovně České spořitelny, Stavební spořitelně České spořitelny, ČSOB Pojišťovně a finanční skupině ING. V letech 1999–2004 byl členem prezidia Asociace penzijních fondů České republiky a České asociace pojišťoven. Na začátku své kariéry působil ve Středisku cenných papírů, Komerční bance a České spořitelně. Absolvoval Fakultu informatiky a statistiky VŠE v Praze a postgraduální studium na Oklahoma City University v USA.

Název přednášky: Role Národní rozvojové banky v hospodářské politice státu

Účast v panelové diskusi.

 

Jaroslav Rozehnal

Obchodní ředitel – institucionální klientela, Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s.

Jaroslav Rozehnal spojil svůj profesní živost s finančními trhy a při obsluze institucionálních zákazníků včetně mnoha měst a obcí dnes využívá přes třicet let bohatých zkušeností. V Generali Investments CEE koordinuje a dále rozvíjí nabídku fondů a individuálních portfolií pro institucionální klientelu skupiny Generali v České republice i dalších zemích celého regionu CEE. V municipálním sektoru zajišťuje kontakt s významnými tuzemskými klienty včetně několika krajských měst i samotného Svazu měst a obcí České republiky.

Název přednášky: Odpovědná péče o finanční rezervy a hotovostní přebytky měst a obcí

 

Lucie Sedmihradská

Pedagožka na Vysoké škole ekonomické v Praze, zastupitelka MČ Praha 10

Doc. Ing.  Lucie Sedmihradská, Ph.D. působí na VŠE od roku 2002, docentkou je od roku 2016. Vyučuje a garantuje kurzy v oblasti veřejných financí, financování územních samospráv a finanční řízení ve veřejném sektoru. Ve výzkumu se zaměřuje na rozpočtový proces, fiskální transparentnost a hospodaření územních samospráv, je českou garantkou výzkumu Open Budget Survey.

Od roku 2016 je zastupitelkou MČ Praha 10, kde v letech 2018-2022 působila na pozici uvolněné radní pro finance a rozpočet. Je členkou Finančního výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy, členkou Finanční komise Svazu měst a obcí ČR a od roku 2022 rovněž poradkyní ministra financí.

Účast v panelové diskusi.

 

 

stegura.png

Tomáš Stegura

Výkonný ředitel řízení segmentu firemního a korporátního bankovnictví v ČSOB

V KBC a ČSOB skupině Tomáš pracuje od roku 2006. Prošel odbornými i řídícími pozicemi v obchodu, IT a inovacích. Drtivou část své pracovní kariéry se věnuje digitalizačním tématům v oblasti finančních služeb. Tomáš je mimo jiné vedoucím pracovní skupiny pro Kyberbezpečnost v rámci České Bankovní Asociace a zodpovědným manažerem za klientskou kyberbezpečnost v ČSOB. Tomáš se tématu dlouhodobě věnuje ve snaze zajistit bezpečnější finanční prostředí v ČR pro lidi i instituce.

Název přednášky: Kyberbezpečnost ve vztahu k obecním účtům

 

Miroslav Trna

Zástupce Ředitele Korporátního centra veřejný sektor a obchod Komerční banky

V rámci KB již působí více než 20 let (od roku 2001). Během svého bankovního působení pracoval na více pozicích v rámci korporátního a municipálního bankovnictví. Působil na pozici bankovního poradce pro malé a střední podniky, či na centrále v týmu podpora obchodní sítě korporátního bankovnictví nebo řízení Ekonomicky spjatých skupin a řízení sítě korporátního a municipálního bankovnictví. Od 2016 vykonává zástupce ředitele Korporátního centra veřejný sektor a obchod. Hlavním posláním útvaru je péče o významné municipální klienty – kraje, statutární města a města a jejich zřizované organizace v rámci celé České republiky.

Název přednášky: Bankovní financování poskytované městům a obcím